Černá raketa míří z Německa do Pardubic

FotogalerieVideodokumentySdílet
20. Prosinec 2012

O vítězství se mezi muži na mítinku Zlatá Tyčka – Souboj mezi hvězdami porve v pardubické ČEZ Aréně také Raphael Holzdeppe, bronzový z olympiády v Londýně i z mistrovství Evropy v Helsinkách.

Borec s osobním rekordem 591 centimetrů, který si vytvořil v nervy drásajícím souboji na londýnské olympiádě, potvrdil svoji účast na Zlaté Tyčce. Stal se tak sedmým jistým účastníkem mužské části mítinku a další zárukou toho, že v Pardubicích budou k vidění závody nejvyšší světové úrovně. Jak již bylo organizátory otvrzeno dříve, jistá je účast například jednoho ze šesti lidí na světě, kteří dokázali skočit více než šest metrů jak v hale, tak i ve venkovních podmínkách. Tímto mužem je Steven Hooker a spolu s Renaudem Lavilleniem jsou jedinými z oné šestice, kteří ještě aktivně závodí.

Raphael se narodil 28. září 1989 v Kaiserslauternu v rodině imigrantů a byl velmi brzy adoptován německou rodinou. Již od deseti let se věnuje atletice a měl velké štěstí na trenéry, kteří rozpoznali jeho mimořádné schopnosti pro tyčku. V současnosti je jeho trenérem skvělý bývalý tyčkař a olympijský medailista Andrej Tivontčik (v roce 1996 v Atlantě získal bronz). Ten o něm říká, že Raphael je nejrychlejším tyčkařem současnosti a je jenom otázkou času, kdy se podaří sladit jeho úžasnou dynamiku a obrovské fyzické předpoklady s technikou zdolání laťky a zrodí se atlet schopný atakovat „bubkovské“ výšky.

Zajímavostí pro české publikum je, že na juniorském Mistrovství světa v Pekingu v roce 2006 se dělil Raphael Holzdeppe o páté místo s českým reprezentantem Janem Kudličkou.

Více se o projektu dočtete na stránkách www.zlatatycka.cz.

Rychlý kontakt

AFK Sport s. r. o.
Třída Míru 97
530 02 Pardubice

Telefon: +420 775 105 510
E-mailinfo@afksport.cz
Web:    www.afksport.cz