Fotbalová reprezentace a vícemistři Evropy 1996 v Živanicích pomáhali

3. Červen 2016

Charitativní projekt I HVĚZDY MAJÍ SRDCE A POMÁHAJÍ, který je určen na podporu těžce nemocné 7leté Míši Hlaváčkové a případně dalších dětí s podobným zdravotním handicapem, má za sebou první část.

V pátek 3. června 2016 zavítala do sportovního areálu v Živanicích fotbalová reprezentace České republiky, která nastoupila k finálovému utkní při Mistrovství Evropy 1996 v Anglii proti Německu. Vícemistři Evropy 1996 a hrdinové z Wembley přivezli do Živanic vskutku silný tým včetně svých hostů – Maier, Látal, Suchopárek, Hašek, Poborský, Kuka, Kubík, Straka, Bejbl, Berger, Šmicer, Rada, Nezmar i Ujfaluši.

Tato hvězdná sestava se střetla v rámci benefičního utkání s domácím týme TJ. Sokol Živanice, který je účastníkem DIVIZE C a má nakročeno k postupu do ČFL. Oba soupeři přistoupili k samotnému utkání zodpovědně a hned od začátku utkání byly k vidění zajímavé souboje, úžasné kombinace, krásné přihrávky či milimetrové centry.

Pro všechny zúčastněné to byla oslava fotbalu a pro rodiče malé Míši Hlaváčkové, Lenku a Aleše, to bylo období mediálního zájmu. Zástupci sdělovacích prostředků a televizních stanic uskutečnili s Lenkou i Alešem několik rozhovorů.

Utkání skončilo zaslouženou remízou 3 : 3 a spokojení diváci, kteří zaplnili živanický areál, děkovali všem hráčům dlouhotrvajícím potleskem. Vícemistři Evropy 1996 se jim pak odvděčili „děkovačkou“ a po přestrojení do civilu čekala na zájemce o autogramy hráčů očekávaná autogramiáda.

Závěrem je potřeba poděkovat všem, kteří se zapojili a pomohli nám s organizací tohoto projektu. Příprava nebyla jednoduchá, jednalo se o dlouhotrvající proces jednání, společných schůzek realizačního týmu  a nespočítaně hodin ztrávených nad detailní přípravou a činnostmi spojenými s projektem.

Je potřeba říci, že celý organizační tým pracoval úžasně, skvěle se doplňoval a je potřeba říci, že každý člen má významný podíl na skvěle zvládnuté první části projektu I HVĚZDY MAJÍ SRDCE A POMÁHAJÍ.

Poděkování patří také TJ SOKOL Živanice, že se mohlo toto benefiční utkání sehrát právě v živanickém areálu.

Ve fotogalerii pátečního benefičního utkání vícemistrů Evropy 1996 najdete fotky od Dagmar Petráskové, Ládi Hladíka a Marcela Runštuka, které budeme průběžně zveřejňovat. Děkujeme za pořízení těchto krásných fotek.

Rychlý kontakt

AFK Sport s. r. o.
Třída Míru 97
530 02 Pardubice

Telefon: +420 775 105 510
E-mailinfo@afksport.cz
Web:    www.afksport.cz