Mise splněna a návrat s velkým závazkem

FotogalerieVideodokumentySdílet
29. Září 2015

V termínu od 6. září do 22. zíří 2015 jsme po celou dobu plnili reprezentační povinnosti spojené s vedením národní delegace při prestižním světovém folklórním festivalu Children dancin for the peace.

Tohoto festivalu se zúčastnilo 10 států světa z původních 20 možných. Z Evropy to byla reprezentace České republiky, Srbska a Francie a z Latinské Ameriky se zúčastnily pak delegace Argentiny, Mexika, Paraguaye, Columbie, Brazílie, Bolívie a Chile.

Tento festival byl prezentací národního umění a kultury, jehož součástí byly  jevištní ukázky tradiční lidové kultury, tradic a obyčejů zúčastněných zemí vč. České republiky. Všichni se účastnili profesionálních workshopů s následnou výukou lidových tanců, ukázkou tradic a zvyků. Během celého festivalu bylo velmi příjemné sledovat zájem všech, ať již účastníků tak i široké veřejnosti, o jednotlivé národní hodnoty. Velký zájem byl také ze strany médií a veřejnosti o naši českou delegaci. A tento zájem vyústil i v účast našich tanečníků v živém přenosu z televizního studia, kde Terka s Vojtou zatančili svou choreografii Kominík (na motivy Kalamajka). 

Během argentinského pobytu se také mělo rozhodnout o pořadateli festivalu v roce 2018 (festival se koná jednou ročně a to vždy střídavě na území Evropy a Latinské Ameriky - liché roky v latinskoamerické zemi, sudé roky pak v evropském státě). Při závěrečné konferenci manažerů a vedoucích národních delegací se dlouho diskutovalo o jednotlivých nabídkách a zájemcích o pořádání této prestižní akce v roce 2018. Mezi užší okruh zájemců o pořadatelství v roce 2018 jsme se také dostali. Po několikahodinovém rozhodování bylo jasno a pro některé to bylo zklamání a pro jednoho radost a zároveń velký závazek. A tím, kdo se mohl radovat byla nakonec Česká republika, která byla pověřena pořadatelstvím pro rok 2018.

A protože byla s našimi službami a činností v rámci festivalu spokojenost, již v Argentině bylo rozhodnuto, že se budeme podílet na organizaci a přípravě festivalu pro rok 2018 v České republice.

V Argentině se navázala nová přátelství, získaly se nové kontakty a již teď začínáme pracovat na přípravách festivalu Children dancing for the peace 2018, který se uskuteční v České republice.

Po přistání na pražském Letišti Václava Havla jsme si mohli oddychnout a konstatovat, že mise byla splněna. Pobyt reprezentační delegace i samotný návrat všech účastníků z Latinské Ameriky, resp. z Argentiny, proběhl bez problémů. I když o humotné chvilky nebyla nouze.

Podrobnosti o účasti na festivalu v Argentině se můžete dočíst ZDE.

 

Rychlý kontakt

AFK Sport s. r. o.
Třída Míru 97
530 02 Pardubice

Telefon: +420 775 105 510
E-mailinfo@afksport.cz
Web:    www.afksport.cz