Projekt překonávající hranice nepotřebuje slov

FotogalerieVideodokumentySdílet
5. Listopad 2016

Letos se v termínu od 2. - 5. listopadu uskutečnil v pořadí již XVIII. ročník projektu, který během svého trvání dokázal překonat hranice států a nevadí mu ani jazyková bariéra, protože se opět potvrdilo, že hudba, tanec a zpěv dokáže spojit různé národy a propojit je. A když se jedná o děti, tak to platí dvojnásob. 

Od středy 2. listopadu se konal Mezinárodní dětský folklórní festival Tradice Evropy, na kterém jsme měli možnost se organizačně podílet. Pardubický Dětský folklórní soubor Perníček a Marcipánek společně se souborem Radost a Holoubek, a soubory Kuřátka (Chrudim) a Sejkorky (Slatiňany) byly pořadately tohoto dětského festivalu, ve kterém jsou do dopoledních programů zahrnuty návštěvy vybraných škol, kde jsou ukázky národních tanců jednotlivých delegací. Ve všech školách se jednotlivá vystoupení setkala s velkým zájmem dětí, kteří po skončení školních programů odměnily všechny účastníky dlouhotrvajícím potleskem.

V rámci oficiálního programu jsou součástí projektu také 3 večerní galakoncerty určené pro širokou veřejnost, které se uskutečnily v Chrudimi (2. 11.), Slatiňanech (3. 11.) a v Pardubicích (4. 11.).  

Některá vystoupení byla doprovázena také vlastními folklórními kapelami, které si soubory přivezly s sebou. A samozřejmě nemohl chybět ani cimbál, který byl součástí slovenské delegace z Michalovců a souboru Zemplínik.

Závěrečnou akcí, která byla oficiálním každoročním zakončením festivalu, byl sobotní Evropský bál, který byl určen pro děti a vedoucí jednotlivých zúčastněných souborů. Slavnostní zahájení Evropského bálu se neslo v podobě společného nástupu všech účastníků. Následuvaly jednotlivé bloky, které byly zaměřeny na výuku vybraných tanců a zpěvů jednotlivých národních delegací. 

V dalších blocích bylo možné si zkusit výrobu tradičních výrobků, které jsou charakteristické pro regiony, ze kterých přicestovali jednotlivé soubory. Velký zájem byl o národní stánky, které byly určeny nejen pro prezentaci jednotlivých souborů (letáčky, předměty, DVD apod.), ale na stáncích bylo možné také ochutnat vybrané národní pokrmy či nápoje.

Po skončení Evropského bálu odcestovaly soubory zpět do svých domovů.

 

Rychlý kontakt

AFK Sport s. r. o.
Třída Míru 97
530 02 Pardubice

Telefon: +420 775 105 510
E-mailinfo@afksport.cz
Web:    www.afksport.cz