Včera jsme odvezli materiální pomoc do oblasti postižené povodní

FotogalerieVideodokumentySdílet
15. Červen 2013

Včera byla ukončena materiální sbírka, kterou jsme pořádali ve spolupráci s Pardubickým deníkem v celém Pardubickém kraji, a ke které se připojily i další dva subjekty, které pořádaly své vlastní sbírky - společnost Talanda Invest s. r. o. a Regionální sdružení ODS Pardubického kraje. Při spuštění této sbírky jsme měli jasný cíl, kam směřovat získané dezinfekční, sanační či čistíci prostředky a jiné  úklidové prostředky - bylo to do Svobody nad Úpou. Realita byla jiná....

V polovině sbírky jsme byli ze Svobody nad Úpou informováni, že čistících, dezinfekčních a sanačních prostředků včetně úklidových prostředků mají již dostatek. Zároveň jsme byli požádáni, zda by bylo možné zajistit pytle  na písek pro protipovodňové hráze, protože dochází k prosakování hráze u Svobody nad Úpou. 

Je asi zbytečné se tady zmiňovat, že toto je v celé České republice skutečně nedostatkové zboží. Volali jsme po celé republice do všech firem, ale všude byla informace jasná - jsme vyprodní, toto zboží nemáme skladem a další naskladnění se očekává nejdříve za měsíc.....

Na základě těchto skutečností jsme informovali i lidi ve Svobodě nad Úpou, že toto není možné zrealizovat. Obdrželi jsme další požadavek - na ponorné plovoucí čerpadlo pro sbor dobrovolných hasičů ve Svobodě nad Úpou, kterým se porouchalo a jeho oprava by byla neefektivní. 

Zkusili jsme na toto zareagovat a oslovit několik firem, zda by byly ochotny poskytnout nějakou finanční částku tak, abychom nashromáždili částku cca 30 tis., která by byla potřebná pro nákup požadovaného čerpadla.

Vzhledem k tomu, že firmy poskytly materiální podporu či se jinak podílely na likvidaci letošních povodních, nepodařilo se nám ani toto přání představitelů města Svobody nad Úpou realizovat. 

Když jsme informovali pana Jiřího Špetlu, starostu Svobody nad Úpou, prostřednictvím zástupce Pardubického deníku Jiřího Sejkory, který se podílel osobně na likvidaci následků povodní ve Svobodě nad Úpou, dostali jsme zajímavou odpověď.

"Čistících, sanitárních či dezinfekčních prostředků máme již nadbytek. Děkujeme za snahu pomoci našemu městu, ale bylo by lepší zkusit najít lokalitu, kde právě tyto získané prostředky budou potřebovat," sdělil nám pan starosta.

Byli jsme mile překvapeni solidaritou a realitou sdělení pana starosty. Na tuto informaci bylo potřeba neprodleně reagovat a po dohodě všech zúčastněných subjektů jsme se rozhodli směřovat materiální pomoc do Ústí nad Labem. Po telefonickém rozhovoru a dotazu, zda by byl v Ústí nad Labem zájem o naši materiální pomoc jsme byli nasměřování na městskou část Střekov, kam jsme nakonec včera odvezli díky velké ochotě Pavla Pemla, majitele přeloučské Autoškoly Peml Pavel s. r. o. nashromážděný materiál. 

Právě Autoškola Peml Pavel s. r. o., který nám bezplatně poskytl potřebnou autodopravu a na vlastní náklady do Střekova velké množství čistících, dezinfekčních a sanitárních prostředků, včetně několika pytlů oblečení a vybavení domácnosti, včera odpoledne odvezl. Samozřejmě jsme u této dopravy a následného předání materiální pomoci ve Střekově účastnili.

Jsme rádi, že se nám podařilo dohodnout sloučení jednotlivých materiálních sbírek se společností Talanda Invest s. r. o. a představiteli Regionálního sdružení ODS v Pardubickém kraji, protože se podařilo nashromáždit materiál v hodnotě cca 80 tis. korun, což představovalo významnou materiální podporu pro městskou část Střekov.

Díky patří i všem, kteří podpořili materiálně tuto sbírku  jsme rádi, že osudy lidí postižených touto katastrofou jim nejsou lhostejné a i v dnešní době se najde dostatečné množství lidí se solidárním cítěním.

Rychlý kontakt

AFK Sport s. r. o.
Třída Míru 97
530 02 Pardubice

Telefon: +420 775 105 510
E-mailinfo@afksport.cz
Web:    www.afksport.cz